PŚ w Ramsau: Polscy kombinatorzy z awansem do konkursu

Po dłuższej przerwie do rywalizacji powracają kombinatorzy norwescy. Dzisiaj w Ramsau odbyła się runda prowizoryczna przed zawodami. Wygrał ją Franz-Josef Rehrl. Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok i Adam Cieślar zapewnili sobie awans do konkursu.

Zawody w Ramsau odbywają się na skoczni normalnej. W rundzie prowizorycznej, czyli kwalifikacjach do jutrzejszych zawodów, z niższego rozbiegu skakali Franz-Josef Rehrl i Jarl Magnus Riiber. Uzyskali oni najlepsze wyniki. Austriak skoczył 95 metrów, a Norweg 98,5 metra. O zwycięstwie Rehrla różnicą 2,2 punktu przesądziły niskie noty dla Riibera i punkty za wiatr. Trzeci w kwalifikacjach był Yoshito Watabe. Japończyk uzyskał odległość 94,5 metra.

Bez problemu awans wywalczyli wszyscy Polacy. Najlepiej z nich zaprezentował się Szczepan Kupczak. Po skoku na odległość 90,5 metra zajął 13. miejsce. Paweł Słowiok wylądował na 88 metrze i uplasował się na 22. miejscu. Adam Cieślar skoczył 85,5 metra i był 39. Jutro o 12:00 pierwszy konkurs w Ramsau, który będzie się składać ze skoku i biegu na 10 kilometrów.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.