PŚ w Ramsau. Marita Kramer i Nika Kriznar najlepsze na treningu. Bardzo słabe skoki Polek

fot. YouTube

Marita Kramer okazała się najlepsza w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu PŚ pań w Ramsau. W drugim treningu, pod nieobecność Austriaczki, triumfowała Nika Kriznar. Bardzo słabo spisały się reprezentantki Polski.

fot. YouTube

W pierwszej serii treningowej Kramer pokonała drugą zawodniczkę aż o 16,7 punktu. Za plecami Austriaczki znalazły się trzy Słowenki: Nika Kriznar, Ursa Bogataj i Ema Klinec. Czołową piątkę zamknęła Katharina Althaus z Niemiec, a na szóstej pozycji znalazła się austriacka weteranka, Daniela Iraschko-Stolz. Niestety, nasze reprezentantki zaprezentowały same nieudane skoki. Kinga Rajda zajęła 44 miejsce, Nicole Konderla była 46, a Anna Twardosz uzyskała zerową notę punktową, zajmując 57 lokatę, ex aequo z kilkoma innymi zawodniczkami.

Marita Kramer zrezygnowała z udziału w drugiej serii treningowej. Pod jej nieobecność ze świetnej strony pokazały się Słowenki, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Zwyciężyła Nika Kriznar, która wyprzedziła Ursę Bogataj i Emę Klinec. Na uwagę zasługuje świetna postawa Szwedki, Fridy Westman. W drugim treningu zajęła ona 4 lokatę. Na 5 i 6 pozycji ponownie znalazły się Althaus oraz Iraschko-Stolz. W obu treningach przeciętne skoki oddała Sara Takanashi, ani razu nie znajdując się w czołowej dziesiątce. Reprezentantki Polski nie poprawiły swoich skoków i ponownie zajęły odległe lokaty. Kwalifikacje rozpoczną się o 17:00.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna