PŚ w Ramsau: Joergen Graabak wygrywa, Szczepan Kupczak poza czołową “30”

Lillehammer, Norway 20131208.
Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

Joergen Graabak pokonał Niemców i triumfował podczas rywalizacji kombinatorów w Pucharze Świata 2018/2019 w Ramsau. Norweg wyprzedził na finiszu Johannesa Rydzeka oraz Fabiana Riessle. Szczepak Kupczak, lider po serii skoków, nie zdołał utrzymać miejsca w punktowanej trzydziestce.

Do rywalizacji w biegu na 10 km jako pierwszy przystępował Szczepan Kupczak, który był najlepszy na skoczni w Ramsau. Różnice jednak nie były na tyle duże, aby Polak utrzymał wysoką lokatę. Po pierwszej z czterech pętli reprezentant biało-czerwonych znajdował się w grupie walczących o czołową dziesiątkę. Później jednak było tylko gorzej. Kupczak spadał w klasyfikacji, a ostatecznie nie zdołał zająć miejsca dającego możliwość polepszenia dorobku punktowego w sezonie Pucharu Świata 2018/2019. Polak został sklasyfikowany na trzydziestej szóstej lokacie. Wydawało się, że o triumf w dzisiejszych zawodach powalczą niemieccy kombinatorzy, jednak na ostatnich metrach zaatakował jedenasty po serii skoków Norweg Joergen Graabak i to on okazał się dziś najlepszy. Drugie miejsce zajął Johannes Rydzek (8. po skokach), a trzecie Fabian Riessle (8.). Obaj Niemcy zmieścili się w sekundzie straty.

Tuż za podium został sklasyfikowany dwunasty po skokach Japończyk Akito Watabe (+4,5 s). Na piątej lokacie zawody ukończył kolejny z Niemców Vinzenz Geiger (6. po skokach, +8,7 s), a czołową szóstkę zamknął Espen Bjoernstad (4., +9,1 s). Siódme miejsce zajął Terence Weber, ósme Mario Seidl, dziewiąte Franz-Josef Rehrl, a dziesiąte Alessandro Pittin. Drugi z biało-czerwonych, Paweł Słowiok, zajmował trzydziestą ósmą pozycję po serii skoków, a rywalizację po biegu zakończył na czterdziestym trzecim miejscu.

Wyniki zawodów 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.