PŚ w Québec City: Marit Bjoergen najlepsza w biegu na 10 km stylem klasycznym

Marit Bjoergen wygrała bieg masowy na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Québec City. Oprócz Norweżki na podium stanęły także Heidi Weng i Krista Parmakoski. 

Marit Bjoergen we wczorajszym sprincie stylem dowolnym odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na siódmej pozycji. Norweżka dużo lepiej czuje się jednak w biegach dystansowych i z sobotnim występem wiązała dużo większe oczekiwania.

Zwycięstwo nie przyszło jednak doświadczonej biegaczce łatwo. Większość czołowych zawodniczek dość długo trzymała się w zwartej grupie, która nie chciała pozwolić na jakąkolwiek ucieczkę. Na prowadzeniu zmieniały się natomiast Norweżki, które miały plan, aby tę grupę rozerwać. Ostatecznie ta sztuka udała im się tylko częściowo, bowiem w prowadzącej czwórce została Krista Parmakoski. Finka na finiszu musiała jednak uznać wyższość Marit Bjoergen i Heidi Weng z którymi przegrała o niespełna trzy sekundy.

Na czwartym miejscu sobotni bieg zakończyła Ingvild Flugstad Oestberg że stratą rzędu ośmiu sekund. Piąta była Nicole Fessel, szósta Charlotte Kalla,  siódma Anna Haag, ósma Maiken Caspersen Falla. Dziesiątkę zamknęła Kerttu Niskanen.

Dzisiejsze zwycięstwo było dla Marit Bjoergen 108. triumfem w karierze. Norweżka dzięki temu wynikowi awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji Finału Pucharu Świata, a do prowadzącej Heidi Weng traci tylko sekundę.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.