PŚ w Premanon: Kolejne zwycięstwo Kathariny Althaus

fot. skispringen.com

fot. skispringen.com

Katharina Althaus po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata. W Premanon Niemka wyprzedziła Maren Lundby i Sarę Takanashi. W konkursie zabrakło Polek. 

Althaus prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 85 m. W drugiej serii Niemka ponownie nie dała szans rywalkom i wylądowała na 88,5 m. Drugie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby. Triumfatorka poprzedniego cyklu Pucharu Świata w swoich skokach uzyskała 85,5 i 83,5 m. Na podium podobnie jak wczoraj znalazła się Japonka Sara Takanashi (83 i 80 m).

Tuż za podium po skokach na 83 i 79 m uplasowała się Słowenka Ema Klinec. Piątą lokatę wywalczyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (86 i 80 m), a o oczko niżej wylądowała 17-letnia Rosjanka Lidiia Jakowlewa (83,5 i 91,5 m). W czołowej dziesiątce na kolejnych lokatach uplasowały się również: Nika Kriznar (83,5 i 86 m), Sofja Tichonowa (80 i 86 m), Ursa Bogataj (82,5 i 85 m) i Anna Odine Stroem (84 i 79 m).

Trzy reprezentantki Polski Kinga Rajda, Anna Twardosz i Kamila Karpiel nie przebrnęły kwalifikacji.

Pełne wyniki 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele Katharina Althaus z dorobkiem 400 pkt. Na drugie miejsce awansowała Maren Lundby (278 pkt). Trzecia jest Rosjanka Lidiia Jakowlewa (262 pkt).

Klasyfikacja generalna 

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.