PŚ w Pokljuce: Francuzi najlepsi w sztafecie, Polacy daleko

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND
fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Francuska męska sztafeta wygrała dzisiejszy bieg Pucharu Świata w biathlonie. Drugie miejsce przypadło Rosjanom a trzecie Niemcom. Polacy byli zdublowani i zostali sklasyfikowani na 22 miejscu.

Puchar Świata w Pokljuce został zakończony dzisiejszym wyścigiem sztafet męskich. Najlepszą ekipą biathlonową okazali się Francuzi, którzy zaliczyli siedem pudeł. Drugie miejsce na podium przypadło Rosjanom, którzy w dzisiejszych zawodach zanotowali sześć niecelnych strzałów i jedną karną rundę. Do zwycięzców stracili 15.7 s. Walka o najniższy stopień podium rozegrała się między Ukraińcami, Niemcami oraz Włochami. Trzecie miejsce wywalczyli Niemcy. Ten wynik był zasługą Schemppa, który był bezbłędny podczas ostatniego ósmego strzelania.  Niemcy ogółem zanotowali jedenaście pudeł i stracili do Francuzów 21.5s. Na uwagę zasługuje czwarte miejsce Ukraińców, którzy obok Czechów zanotowali najlepszą dyspozycję strzelecką spośród pierwszej piątki dzisiejszych zawodów. Obydwie drużyny miały tyle samo niecelnych strzałów, co Rosjanie, lecz Ukraińcy i Czesi nie musieli biec karnej rundy.

Polacy startowali dzisiaj w składzie: Mateusz Janik, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Rafał Penar. Najlepszy w drużynie był Mateusz Janik, który miał jedno pudło, ale naszą sztafetę przyprowadził na zmianę, jako dziewiętnastą. Późniejsze rezultaty naszych biathlonistów nie zachwycały. Biegnący na drugiej zmianie Grzegorz Guzik musiał dobierać i miał karną rundę, podobnie jak Łukasz Szczurek. Ostatni w naszej drużynie Rafał Penar nie pojawił się na trasie, ponieważ Polacy zostali zdublowani i zgodnie z przepisami nie mógł on wystartować na czwartej zmianie.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna/biathlonresults

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.