PŚ w Pokljuce: Bezbłędna Herrmann przerywa dominację Eckhoff, Polki poza pierwszą dziesiątką

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Denise Herrmann z Niemiec zwyciężyła w biegu indywidualnym na dystansie 15 kilometrów, który odbył się w Pokljuce. Drugą lokatę zajęła Szwedka, Hanna Öberg, z kolei trzecia pozycja przypadła w udziale reprezentantce Francji, Anaïs Bescond. Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz-Staręga, plasując się na siedemnastym miejscu.

Po rywalizacji w Ruhpolding biathlonistki przeniosły się do słoweńskiej Pokljuki, by tam odbyć „próbę generalną” przed nadchodzącymi mistrzostwami świata, które w dniach 12-23 lutego odbędą się w Anterselvie we Włoszech. W pierwszej z konkurencji, w jakiej przyszło im rywalizować, kluczową rolę odgrywała postawa na strzelnicy. Tam ze znakomitej strony pokazała się była niemiecka biegaczka narciarska, Denise Herrmann, która – oprócz bezbłędnego strzelania (pierwszy raz w karierze!) – zanotowała także drugi czas biegu, co w konsekwencji przełożyło się na piąty tryumf Niemki w zawodach zaliczanych do cyklu biathlonowego Pucharu Świata. Tym samym było to jej premierowe zwycięstwo w biegu indywidualnym. Dotychczas trzykrotnie zwyciężała ona w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów; raz też była najlepsza w sprincie.

Drugie miejsce w dzisiejszych zmaganiach – mimo jednej pomyłki na strzelnicy – zajęła Hanna Öberg (+59,2 sekundy). Sukces ten Szwedka zawdzięcza przede wszystkim świetnej postawie biegowej. Odnotowała ona bowiem drugi rezultat biegu, ustępując na tym polu jedynie Justine Braisaz z Francji.

Trzecią pozycję w biegu indywidualnym na dystansie 15 kilometrów zajęła dziś natomiast Francuzka, Anaïs Bescond, która, podobnie jak tryumfatorka, również nie pomyliła się w strzelaniu. Jej strata do liderki wyniosła jednak 1:15,7.

Spośród startujących dziś reprezentantek Polski najlepiej spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która zanotowała ósmy czas biegu, jednakże trzy błędy na strzelnicy pozwoliły jej zająć ostatecznie siedemnastą pozycję (+3:42,8). Czterdzieste trzecie miejsce przypadło w udziale Kindze Zbylut (3 pudła), sześćdziesiąte szóste – Kamili Żuk (6 pomyłek), z kolei siedemdziesiąte pierwsze – debiutującej w trwającej edycji Pucharu Świata – Annie Mące (2 błędne strzały).

W niedzielę odbędzie się ostatni przed mistrzostwami świata start indywidualny. Na godzinę 15:00 zaplanowano początek biegu masowego kobiet.

Wyniki biegu indywidualnego kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.