PŚ w Planicy: Polska wygrywa ostatni konkurs drużynowy i triumfuje w Pucharze Narodów

0

W ostatnim konkursie drużynowym sezonu 2018/19, najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Polski Drugie miejsce zajęli Niemcy, zaś podium zamknęli Słoweńcy. 

Polacy prowadzili już p pierwszej grupie, gdy kolejny rekord życiowy pobił Jakub Wolny. Nasz najmłodszy członek drużyny poszybował na 237,5 metrów. W drugiej grupie nie brakowało dalekich lotów. Kamil Stoch uzyskał odległość 227 metrów. Tym samym podtrzymał on prowadzenie oraz powiększył przewagę nad drugą reprezentacją Niemiec. Kolejna kolejka okazała się równie szczęśliwa dla Polski. Dawid Kubacki po fantastycznym skoku na odległość 229 metrów powiększył przewagę nad rywalami. Warto odnotować również skoki Domena Prevca, który poleciał o pół metra dalej od Kubackiego (229,5 m).  W czwartej grupie niekwestionowany lider – Ryoyu Kobayashi, w swoim stylu poleciał 240 metrów, co okazało się najdłuższą odległością w całej pierwszej serii. Prowadzenie dla Polaków podtrzymał Piotr Żyła, który uzyskał odległość 226,5 metrów.

Wyniki 1 serii

W drugiej serii Jakub Wolny po raz kolejny oddał bardzo dobry skok – 228,5 metra. Peter Prevc poprawił się względem pierwszej serii i poleciał na odległość 223 metrów. Po jego skoku Robert Kranjec symbolicznie przekazał mu opaskę kapitana. Lider polskiej kadry – Kamil Stoch w ładnym stylu skoczył 221 metrów. Daleko poszybował Domen Prevc, który uzyskał 239 m. Znakomitą odległość uzyskał Dawid Kubacki (230 m). W ostatniej grupie przyzwoicie zaprezentował się Simon Ammann (231 m). Tuż po nim, Johan Andre Forfang uzyskał taką samą odległość. Długo na belce startowej został przetrzymany lider klasyfikacji generalnej – Ryoyu Kobayashi, jury zdecydowało się ostatecznie obniżyć belkę o dwa stopnie. Po długim oczekiwaniu Japończyk oddał skok na 237 metrów. Timi Zajc po skoku na 235,5 metra zapewnił miejsce na podium dla Słowenii. Markus Eisenbichler skoczył 246 metrów. Tuż po nim Piotr Żyła uzyskał odległość 242,5 metrów. Mimo, że podparł skok Polacy utrzymali przewagę i po raz pierwszy w historii zwyciężyli w konkursie drużynowym lotów narciarskich.

Pełne wyniki

Dzięki dzisiejszej wygranej Polska zapewniła sobie również triumf w Pucharze Narodów.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.