PŚ w Pjongczang: Stjernen,Kraft i Wellinger górą na treningach na normalnej skoczni

Stefan Kraft Andreas Wellinger

Andreas Stjernen, Stefan Kraft i Andreas Wellinger zwyciężyli w porannych treningach na mniejszym z obiektów kompleksu w Pjongczang. Polacy nie startowali. Start treningu na skoczni dużej o godzinie 10.

W pierwszym treningu najlepiej poradził sobie Andreas Stjernen. Norweg uzyskał 106 metrów. Drugi był Andreas Wellinger z wynikiem 105 m. Najniższy stopień podium przypadł Stefanowi Kraftowi (103,5 m). Dalekimi lotami popisali się też Andreas Wank, Tomas Vancura i Roman Koudelka.

Drugi trening należał do Stefana Krafta. Austriak uzyskał aż 106,5 m. Ponownie daleko latał Andreas Wellinger (103 m), Czesi oraz koledzy Wellingera z drużyny. W trzecim treningu na starcie zabrakło Krafta. Pod jego nieobecność Wellinger wyrównał jego wynik z drugiego treningu. Dobrze skakali też Japończycy Takeuchi i Sakuyama.

Na treningach nie pojawiła się połowa ze zgłoszonych do kwalifikacji zawodników. Poza Polakami zabrakło między innymi Słoweńców, Daniela Andre Tande czy Manuela Fettnera. Przypomnijmy, że odbywające się w nocy czasu polskiego treningi były jedyną szansą na zapoznanie się z olimpijskimi obiektami na rok przed Igrzyskami. Na skoczni normalnej nie zdecydowano się zorganizować żadnego z dwóch konkursów PŚ w Pjongczang.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.