PŚ w Park City. Polacy awansowali w komplecie. Amerykanie wygrali najwięcej

fot. Facebook

Trwa tour saneczkarzy za oceanem w ramach Pucharu Świata. W ten weekend zawody gościć będą w Park City, gdzie w 2002 roku odbywały się igrzyska olimpijskie. Tradycyjnie główne zmagania poprzedziła walka w Pucharze Narodów, który pełni rolę eliminację do zawodów głównych. W czwartek awans wywalczyła trójka Polaków.

fot. Facebook

W rywalizacji męskich jedynek najlepszy czas w czwartek uzyskał  Niemiec Mathis Ertel. Zmierzono mu czas lepszy o 0,030 s lepszy od reprezentanta gospodarzy Chrisa Mozdzera. Jedyny startujący Polak Arkadiusz Trojga uplasował się na ostatnim – 9. miejscu. Mimo wszystko dało mu to przepustkę do głównej rywalizacji. W jedynkach kobiet najlepsza była Amerykanka Brittney Arndt, która pokonała o 0,130 s Lisę Schultę z Austrii. Nieźle spisała się Klaudia Domaradzka, która awansowała z 14. rezultatem. Natalia Jamróz była 17. i też wywalczyła kwalifikację.

Pełne wyniki: K | M

W rywalizacji dwójek kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę w Pucharze Świata, najlepszy czas wykręciła Austriaczka Selina Egle, która startuje z Larą Michaelą Kipp. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Dana William Kellogg.

Pełne wyniki dwójek: K | M

Mateusz Król
Obserwuj