PŚ w Oslo: Zwycięstwo Antona Shipulina w biegu pościgowym

fot. AFP

Anton Shipulin okazał się najlepszy w sobotnim biegu pościgowym na 12,5 km podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo. Na podium stanęli także Francuz Martin Fourcade i Norweg Johannes Thingnes Boe. 

Anton Shipulin we wczorajszym sprincie zajął trzecie miejsce, ale jego strata do lidera była na tyle niewielka, że Rosjanin zachował realną szansę na odniesienie zwycięstwa. Shipulin na prowadzenie wysunął się po pierwszym strzelaniu, gdyż jego najgroźniejsi rywale musieli pokonać rundę karną. Reprezentant Sbornej swoją przewagę powiększył na drugiej rundzie biegowej, ale podczas trzeciej wizyty na strzelnicy stracił cały zapas czasowy.

Kluczowe dla losów biegu okazało się ostatnie strzelanie. Rosjanin, Norweg i Francuz pojawili się na strzelnicy w minimalnych odstępach czasowych, ale najwięcej zimnej krwi zachował Shipulin, który był bezbłędny. Boe i Fourcade spudłowali po razie i musieli przełknąć gorycz porażki. Francuz próbował jeszcze dogonić Rosjanina, ale doświadczony Shipulin nie pozwolił sobie na stratę prowadzenia.

Ostatecznie Martin Fourcade minął linię mety pięć sekund po zwycięzcy. Trzeci był Johannes Thingnes Boe że stratą rzędu 20 sekund.  W dziesiątce znalazł się jeszcze Fredrik Lindstroem, Lukas Hofer, Julian Eberhard, Simon Eder, Ondrej Moravec, Evgeniy Garanichev i Andrejs Rastorgujevs.

Pełne wyniki

Małą kryształową kulę za triumf w klasyfikacji biegu pościgowego już wcześniej zapewnił sobie Martin Fourcade.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.