PŚ w Oslo: Riiber najlepszy na koniec sezonu

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Po odwołaniu zawodów w Schonach dzisiejsze zmagania w Oslo były ostatnie w tym sezonie. Czternasty triumf w sezonie odniósł Jarl Magnus Riiber, który wygrał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szczepan Kupczak zajął 35. miejsce.

Zawody w Oslo odbywają się bez udziału publiczności. Widzowie w Holmenkollen nie mogli zobaczyć kolejnego zwycięstwa Jarla Magnusa Riibera na skoczni, które stawiało go w świetnej sytuacji przed biegiem na 10 kilometrów. Najlepszy kombinator norweski tego sezonu wykonał skok z dwóch belek niżej. I tak uzyskał najlepszą odległość, skacząc 135,5 metra. Wygrał serię skoków z przewagą 41 sekund nad Ryotą Yamamoto (134,5 m). Trzeci po próbie na 133 metry był Simen Tiller. Tuż za czołową trójką plasowali się: Akito Watabe, Ilkka Herola, Terence Weber, Jens Luraas Oftebro i Fabian Riessle. Szczepan Kupczak skoczył 126,5 metra. Polak zajmował 15. miejsce i na trasę biegu ruszył w towarzystwie m.in. Joergena Graabaka i Erica Frenzela.

Wyniki po serii skoków

W biegu Jarl Magnus Riiber nie miał problemów z utrzymaniem przewagi. Reprezentant Norwegii miał minutę przewagi i wygrywając potwierdził to, że był najlepszym zawodnikiem w sezonie. Rywalizację o drugie miejsce stoczyli Fabian Riessle i Ilkka Herola. Na finiszu lepszy okazał się Niemiec. W biegu bardzo dużo stracił Szczepan Kupczak. Polak spadł z 15. na 35. miejsce ze stratą 4 minut. W ostatnich zawodach sezonu polski kombinator nie zdobył punktów. W klasyfikacji generalnej uplasuje się w czwartej dziesiątce.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna