PŚ w Oslo: Czas na królewski bieg kobiet. Bjoergen powtórzy sukces z igrzysk? (lista startowa)

Już dzisiaj zostanie rozegrany królewski bieg kobiet na 30 km stylem dowolnym w Oslo. Na starcie zobaczymy czterdzieści sześć pań z dziesięciu krajów. Do biegu nie przystąpi żadna z reprezentantek Polski. Faworytką zawodów jest Marit Bjoergen.

Wśród faworytek królewskiego biegu w norweskiej miejscowości na pewno należy upatrywać Marit Bjoergen, która zdominowała rywalizację na tym dystansie podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Dzisiaj panie bedą biegły trzydziestkę stylem dowolnym, lecz wydaje się, że Norweżka, na najdłuższym dystansie w Pucharze Świata, jest bardzo mocna. Do walki o najwyższe lokaty może włączyć się Charlotte Kalla. Szwedka nie stała w Korei na podium w biegu na 30 km klasykiem, ale ten sezon ma znakomity i na pewno trzeba ją zaliczać do grona faworytek. Należy zwrócić uwagę na Kristę Parmakoski, która miała świetne igrzyska, a niedawno wygrała bieg Pucharu Świata w Lahti.

Sporo do udowodnienia mają Norweżki: Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. Liderka i wice-liderka cyklu Pucharu Świata słabo prezentowały się w Korei. Wydaje się jednak, że Weng nie wytrzymuje trudu sezonu i jej forma spada. Groźna może być też Ranghild Haga – mistrzyni olimpijska w biegu na 10 km łyżwą. Nie można zapominać także o Amerykance Jessice Diggins, która na pewno jest w stanie powalczyć o najwyższe lokaty. O niespodziankę może pokusić się Szwajcarka Nathalie von Siebienhal, Teresa Stadlober, Ebba Anderson czy Rosjanki. Na liście startowej nie widnieje żadne nazwisko reprezentantki Polski.

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.