PŚ w Oestersund: Francuska dominacja trwa

epa04067095 Martin Fourcade of France in action during the Men's Biathlon 12.5km Pursuit competition at the Laura Cross Biathlon Center during the Sochi 2014 Olympic Games, Krasnaya Polyana, Russia, 10 February 2014. EPA/FILIP SINGER Dostawca: PAP/EPA.
fot:EPA/FILIP SINGER

Martin Fourcade wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w szwedzkim Oestersund. Kolejne miejsca na podium zajęli Johannes Thingnes Boe oraz Vladmir Chepelin.

Martin Fourcade wygrał dzisiejszy bieg indywidualny mężczyzn na 20 km z czasem wynoszącym 51:33.8 sekundy. Francuz zanotował dwa pudła podczas drugiego strzelania. Drugi na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy o 29.5 sekundy zameldował się Johannes Thingnes Boe  Młodszy z braci Boe był bezbłędny podczas pierwszych trzech strzelań. Podczas ostatniego zanotował dwa niecelne strzały, ponadto podczas jednego z nich zbyt długo zwlekał z jego oddaniem. Norwega kosztowało to utratę zwycięstwa. Na najniższym stopniu podium stanął, Vladimir Chepelin, który jako jeden z dwóch zawodników z czołowej dziesiątki dzisiejszych zawodów zanotował tylko jedno pudło. Białorusin na mecie był o 1:24.3 sekundy gorszy od dzisiejszego triumfatora. Kolejnym biathlonistą, który zanotował jeden niecelny strzał i znalazł się w „10” był Niemiec Florian Graf – zajął on 8 miejsce.

Reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca. Najlepszym z Biało – Czerwonych był, Grzegorz Guzik, który zajął 64 lokatę notując przy tym 5 niecelnych strzałów. Do zwycięzcy Guzik stracił 7:38.3 sekundy. Pozostali Polacy – Rafał Penar oraz Michał Janik znaleźli się odpowiednio na 81 i 90 miejscu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Martin Fourcade wygrał dziewięć z ostatnich dwunastu biegów PŚ, które odbywały się na dystansie 20 kilometrów.