PŚ w Oberstdorfie: Treningi dla Stefana Krafta i Domena Prevca

Stefan Kraft

Za nami dwie serie treningowe przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w Oberstdorfie. W pierwszym treningu najlepszy okazał się Stefan Kraft, natomiast podczas drugiego treningu wygrał Domen Prevc.

W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się reprezentant Austrii – Stefan Kraft, który wylądował na 229 metrze, ustanawiając nowy rekord zmodernizowanej skoczni. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Kamil Stoch z lotem na 209 metr, co dało mu 169.1 punktów. Z kolei trzeci w pierwszym treningu był Richard Freitag. Reprezentant Niemiec poszybował na 222.5 metr, lecz do drugiego Stocha stracił jeden punkt. Czwarta lokata należała do Piotra Żyły, który osiągnął 216.5 metra. Również Jan Ziobro poradził sobie bardzo dobrze na skoczni mamuciej, gdyż udało mu się skoczyć 200 metrów (11 miejsce podczas pierwszego treningu). Jest to również nowy rekord życiowy Jana Ziobry. Maciej Kot był na 18 miejscu (191.5 metra), a Dawid Kubacki uplasował się na 29 pozycji (179.5 metra). Najgorzej z całej szóstki Polaków poradził sobie Stefan Hula, uzyskał on 177.5 metra, co dało mu 37 miejsce.

W drugim treningu najlepszy okazał się najmłodszy z braci Prevc – Domen, który oddał skok o długości 221 metrów. Dało mu to w sumie 164.4 punktów. Drugie miejsce należało do Markusa Eisenbichlera, wylądował on na 217 metrze. Natomiast na trzeciej lokacie został sklasyfikowany zwycięzca pierwszego treningu, czyli Stefan Kraft. Reprezentant Austrii tym razem skoczył 215 metrów, a do lidera stracił 6.2 punktów. Najlepszym z Polaków ponownie był Kamil Stoch. Tym razem aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata poszybował na 205 metr i zajął miejsce ósme. Dziesiąty był Piotr Żyła, który podczas drugiej serii treningowej wylądował na 203.5 metrze. Jan Ziobro po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy, ponieważ wylądował na 204 metrze, co pozwoliło mu zająć miejsce 14. Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 20 lokacie (204.5 metra), Maciej Kot zajął 27 lokatę (187 metrów), a Stefan Hula był 35 (188 metrów).

Start kwalifikacji jest przewidziany na godzinę 18:00.

Pełne wyniki treningów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.