PŚ w Oberstdorfie: Therese Johaug kontynuuje zwycięską passę

10:52, 25.01.2020 Marta Grzyb Aktualizacja: 11:21, 25.01.2020

W drugim w trwającej edycji Pucharu Świata biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów, który tym razem odbył się w niemieckim Oberstdorfie, po raz drugi najlepsza okazała się Norweżka, Therese Johaug. Drugą lokatę zajęła jej koleżanka z reprezentacji, Ingvild Flugstad Østberg, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Teresie Stadlober z Austrii.

Po rywalizacji w Nowym Meście biegaczki narciarskie przeniosły się do położonego w Niemczech Oberstdorfu, by tam walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej z konkurencji, jaka odbyła się w tejże miejscowości, a mianowicie w biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów, najlepsza okazała się Therese Johaug. Norweżka niemal od samego początku narzuciła wysokie tempo. Po przebiegnięciu niespełna dwóch kilometrów już biegła samotnie, systematycznie powiększając przewagę nad goniącymi ją rywalkami. Ostatecznie linię mety przekroczyła ona o 15,5 sekundy przed swą rodaczką, Ingvild Flugstad Østberg. O tym, kto znalazł się na trzecim miejscu, zdecydował fotofinisz, który jednoznacznie pokazał, iż jako trzecia bieg ukończyła Austriaczka, Teresa Stadlober.

Tuż za plecami reprezentantki Austrii linię mety przekroczyła Ebba Andersson ze Szwecji. Piątą lokatę zajęła natomiast bardzo dobrze spisująca się w "klasycznej części" biegu Finka, Krista Parmakoski (+22,9 sekundy). Skład czołowej dziesiątki uzupełniły: Natalja Niepriajewa z Rosji (6. miejsce), Heidi Weng z Norwegii (7. pozycja), Karttu Niskanen z Finlandii (8. lokata), Astrid Uhrenholdt Jacobsen z Norwegii (9. pozycja) oraz Niemka, Katharina Hennig (10. miejsce).

Spośród podopiecznych duetu trenerskiego Wierietielny - Kowalczyk najlepiej spisała się startująca z numerem trzydziestym trzecim Izabela Marcisz, która uplasowała się na czterdziestym trzecim miejscu. Pięćdziesiątą czwartą lokatę zajęła Weronika Kaleta, z kolei Magdalena Kobielusz - plasując się na pięćdziesiątej piątej pozycji - zamknęła stawkę startujących dziś zawodniczek.

Jutro panie będą rywalizować w sprincie stylem klasycznym. Na godzinę 9:15 zaplanowano eliminacje, ćwierćfinały mają natomiast rozpocząć się o godzinie 11:45.