PŚ w Oberstdorfie: Peter Prevc wygrywa kwalifikacje, Kubacki czwarty

 

 

Peter Prevc

Peter Prevc wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Wszyscy reprezentanci Polski uzyskali awans do zawodów.

Słoweniec uzyskał w swoim skoku odległość 221,5 metra co dało mu zdecydowane zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Rosjanin Dimitry Vassiliev lądując na 215 metrze. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson uzyskując w swoim skoku odległość 213,5 metra. Tuż poza podium sklasyfikowany został reprezentant Polski – Dawid Kubacki szybując na odległość 209 metrów. Piąty był Słoweniec Jurij Tepes ( 205 m), a szósty weteran skoków Noriaki Kasai ( 206,5 m). Najlepszą „10”  zamyka kolejny z Rosjan – Denis Korniłov ( 203 m), a tuż za nim po skoku na odległość 206 metrów sklasyfwikowany został kolejny z reprezentantów Polski Jan Ziobro. Ostatni z Biało-Czerwonych Stefan Hula po skoku na odległość 183 metrów uplasował się na 22. pozycji.

Z czołowej „10” Pucharu Świata najlepiej zaprezentował się Andreas Wellinger szybując na 219 metr. Bardzo dobrze spisał się również Piotr Żyła, który uzyskał w swoim skoku odległość 217 metrów, co było drugą odległością. Kamil Stoch wylądował na odległości 205,5 metra a Maciej Kot uzyskał równe 200 metrów.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.