PŚ w Oberstdorfie: Kolejny triumf Riibera, Kupczak najlepiej w sezonie

Jarl Magnus Riiber wygrał zawody indywidualne do Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie. Szczepan Kupczak zajął 23. miejsce i to jego najlepszy wynik w sezonie.

Po zawodach drużynowych odbyły się zmagania indywidualne. W serii skoków świetną próbę oddał Szczepan Kupczak. Reprezentant Polski wylądował na 131. metrze i zajął 13. miejsce. Wojciech Marusarz skoczył 109 metrów i był 41. Na prowadzeniu był Jens Luraas Oftebro. Norweg uzyskał odległość 137,5 metra. Trzy metry dalej wylądował Jarl Magnus Riiber, ale otrzymał gorsze noty za styl. Oftebro miał 8 sekund przewagi nad Riiberem. Trzeci Franz-Josef Rehrl miał 31 sekund straty. Kupczak tracił minutę i 21 sekund.

Wyniki po serii skoków

Oftebro i Riiber stworzyli duet na czele biegu. Z powodu dużej przewagi nie musieli forsować tempa. Skorzystał z tego Franz-Josef Rehrl. Austriak dołączył do czołówki. Trójka miała minutę przewagi nad rywalami i między sobą rozegrała sprawę zwycięstwa. Na podbiegu przed metą zaatakował Riiber, który zostawił swojego rodaka i reprezentanta Austrii. Lider Pucharu Świata sięgnął po 8. zwycięstwo w sezonie, a 10. wliczając sprint drużynowy i sztafetę. Oftebro pokonał na finiszu Rehrla i osiągnął najlepszy wynik w karierze. Czwarty Joergen Graabak stracił prawie 44 sekundy.

Szczepan Kupczak utrzymywał dobre tempo biegu, nawet podobne do prowadzącej dwójki. Polak najpierw bronił miejsca w drugiej dziesiątce, a potem biegł na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki. Ostatecznie zajął 23. miejsce ze stratą minuty i 47 sekund. Kupczak mógł być wyżej, ale na ostatnich metrach wyprzedzili go Philipp Orter i Lukas Greiderer. Polski kombinator w tym sezonie jeszcze nie uzyskał tak dobrego wyniku. Wojciech Marusarz zajął 43. miejsce.

Wyniki

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.