PŚ w Oberhofie. Rosjanie ograli Norwegów. Solidny występ polskiej sztafety

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Reprezentacja Rosji wygrała rywalizację w sztafecie mieszanej podczas biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Francuzi. Polska drużyna ukończyła wyścig na dobrej dwunastej lokacie.

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Niedzielne zmagania w biathlonowym Pucharze Świata w Oberhofie rozpoczęły się od sztafety mieszanej. Dobrze spisali się reprezentanci Polski. Jako pierwsza na trasie pojawiła się Kinga Zbylut, która dwa razy spudłowała podczas strzelania w pozycji stojącej. 25-latka jednak sprawnie oddawała kolejne strzały, a na trasie spisała się naprawdę dobrze – miała dziesiąty czas biegu na swojej zmianie, w tym siódmy na ostatnim okrążeniu. Bezbłędna była dziś druga z biało-czerwonych Kamila Żuk. Ona, podobnie jak Kinga, uzyskała dobry czas biegu (dziewiąty).

Solidnie spisali się też nasi reprezentanci. Grzegorz Guzik trzykrotnie pudłował, ale szybko strzelał. Biegowo też to wyglądało naprawdę nieźle – uzyskał bowiem trzynasty czas na trasie. Na czwartej zmianie wystartował Andrzej Nędza-Kubiniec, który z kolei musiał doładowywać po jednym naboju podczas każdego z pobytów na strzelnicy, a w biegu zanotował piętnasty czas. Polacy do końca walczyli o czołową dziesiątkę, ostatecznie plasując się na dwunastej lokacie. To bardzo solidny i obiecujący wynik.

O triumf do ostatnich metrów walczyli Rosjanie i Norwegowie, choć to reprezentant Francji Quentin Fillon Maillet wybiegł jako pierwszy po ostatnim strzelaniu. Na finiszu Rosjanin Eduard Łatypow ograł Norwega Sturlę Laegreida. Ostatecznie trzecie miejsce zajęli Francuzi. Mimo karnej rundy Dzinary Alimbekavy, świetnie spisali się Białorusini, którzy zajęli czwarte miejsce. Na piątej pozycji uplasowali się zawodnicy z Niemiec.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Obserwuj