PŚ w Oberhofie: Kuzmina ponownie wygrywa, Nowakowska tuż za podium

13:04, 06.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 13:20, 06.01.2018

(Fot. Osobnosti.sk)

W dzisiejszym biegu pościgowym na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniosła reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina. Na podium stanęły również Dorothea Wierer i Wita Semerenko. Znakomicie spisała się Weronika Nowakowska, która na strzelnicy była bezbłędna i finiszowała tuż za podium.

Kuzmina wygrała już czwartkowy sprint w Oberhofie. Słowaczka na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie, podczas drugiego i trzeciego strzelania, jednak dzięki świetniej formie biegowej pewnie zwyciężyła w dzisiejszych zawodach. Druga na metę dotarła Włoszka Dorothea Wierer, która była bezbłędna a mimo to do zwyciężczyni straciła 1:04,4. Na najniższym stopniu podium stanęła Wita Semerenko, która również po celnych strzelaniach do Kuzminy straciła 1:10,2. Tylko trzy zawodniczki dzisiaj strzelały "na czysto". Trzecią była reprezentantka Polski Weronika Nowakowska. Polce do miejsca na podium zabrakło 7,1 s, co i tak jest najlepszym wynikiem w tym sezoni i jednym z lepszych w karierze. Za nią finiszowały takie zawodniczki jak Kasia Makarainen (+1:23.4), która popełniła aż 3 błędy na strzelnicy, Daria Domracheva (+1:28.8) czy Laura Dahlmeier (+1:29.1). Na 8. miejscu wylądowała Anna Frolina (+1:36.0), a dziewiąty była Justine Braisaz (+1:37.0). Czołową dziesiątkę zamknęła Anais Bescond (+1:37.1).

Wszystkie Polki zdobyła dzisiaj punkty, choć uplasowały się na dalszych miejscach. 35. lokatę po 3 pudłach zajęła Monika Hojnisz. 5 błędów popełniła Magdalena Gwizdoń, natomiast 3 Krystyna Guzik i wylądowały na 39. i 40. miejscu.