PŚ w Oberhofie: Johannes Boe z kolejnym zwycięstwem. Grzegorz Guzik poza czołową “40”

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Johannes Boe odniósł siódme w tym sezonie zwycięstwo w rywalizacji pościgowej w Oberhofie. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Arnd Peiffer, który na ostatniej prostej wyprzedził Włocha Lukasa Hofera. Grzegorzowi Guzikowi nie udało się zdobyć kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Rywalizacja biathlonistów w biegu pościgowym w niemieckim Oberhofie był kolejnym pokazem sił lidera klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata 2018/2019 Johannesa Boe. Norweg przystępował do rywalizacji jako drugi. Na strzelnicy pomylił się trzykrotnie, jednak dzięki najlepszemu biegowi w stawce oraz błędom rywali na strzelnicy mógł już po raz siódmy w tym sezonie cieszyć się z wygranej. Na drugim miejscu zawody ukończył Arnd Peiffer. Ku uciesze publiczności, wygrał na ostatniej pętli z Lukasem Hoferem, który dziś był trzeci. Włoch był jednym z zaledwie dwóch bezbłędnych biathlonistów. Tuż za podium został sklasyfikowany Martin Fourcade. Francuz musiał przebiec dodatkowe 450 m. Piątkę zamknął triumfator wczorajczego sprintu Alexander Łoginow. Rosjanin zaliczył cztery karne rundy.

Szóste miejsce zajął Simon Desthieux (1 pudło), siódme drugi z Niemców Benedikt Doll (4), ósme Julian Eberhard (5), dziewiąte Simon Eder (1), a czołową dziesiątkę biegu na 12,5 km zamknął Jewgieni Garaniczew (1). Jedynemu Polakowi, któremu rezultat wczorajszego sprintu pozwolił wystąpić podczas dzisiejszych zawodów, nie udało się zdobyć punktów. Grzegorz Guzik pięciokrotnie pomylił się na strzelnicy i spadł z 27. na 44. pozycję. Tegoroczną rywalizację Oberhofie zakończą starty sztafetowe.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.