PŚ w Oberhofie: Francja świętuje w biegach pościgowych

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND
fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Za nami kolejny bieg pościgowy w tym sezonie. Biathloniści rywalizowali na trasach w Oberhofie. Wśród mężczyzn triumfował Martin Fourcade a spośród biathlonistek najlepsza okazała się Marie Droin Habert.

Tylko jeden błąd na strzelnicy pozwolił, aby Martin Fourcade z ósmego miejsca po wczorajszym sprincie awansował na pierwsze miejsce w biegu pościgowym. Mało tego, Francuz wygrał ze znaczącą przewagą nad swoimi rywalami. Drugi na podium Peiffer stracił do niego minutę i dziesięć sekund. Niemiec zaliczył jednak 3 pudła i start może zaliczyć do bardzo udanych, bowiem atakował z 15 miejsca. Dominik Windisch utrzymał swoje trzecie miejsce, mimo że pomylił się aż pięć razy. Włoch o podium walczył do ostatnich centymetrów ze Svendsenem, który ostatecznie przegrał o 0,2 sek. Grzegorzowi Guzikowi nie udało się powtórzyć dobrego rezultatu z czwartku i dziewięcioma pomyłkami znalazł się na 53. miejscu.

Pełne wyniki

W rywalizacji kobiet równych sobie nie miała dzisiaj Marie Dorin Habert. Francuzka, która w sprincie zajęła trzecie miejsce, w trudnych warunkach wietrznych tylko dwa razy spudłowała na strzelnicy i dzięki temu o blisko 39 sekund pokonała Czeszkę Gabrielę Koukalovą. Wczorajsza zwyciężczyni zaliczyło o jedno pudło więcej i musiała zadowolić się drugą pozycją. Z czterema pudłami na najniższym stopniu podium zameldowała się druga w piątkowym sprincie Kaisa Makarainen. Strata Finki wyniosła jednka prawie minutę i dwadzieścia sekund. Punkty spisały się dzisiaj dużo słabiej, ale punkty wpadły na konto wszystkich naszych reprezentantek. Monika Hojnisz po pięciu niecelnych strzałach znalazła się na 30. lokacie, Magdalena Gwizdoń 31. (7 p.) a Krystyna Guzik 40. (6 p.).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.