PŚ w Oberhofie: Francja najlepsza w supermikście, dwudzieste miejsce reprezentacji Polski

Fot. Thonfeld/IBU

Reprezentacja Francji w składzie Julia Simon i Émilien Jacquelin zwyciężyła w pojedynczej sztafecie mieszanej rozgrywanej w ramach biathlonowego Pucharu Świata odbywającego się w Oberhofie. Drugie miejsce zajęła ekipa szwedzka, natomiast trzecia lokata przypadła w udziale drużynie norweskiej. Reprezentujący Polskę Joanna Jakieła i Łukasz Szczurek zostali zdublowani i uplasowali się na dwudziestej pozycji. 

Fot. Thonfeld/IBU

Niedziela upłynęła w Oberhofie pod znakiem mieszanych biegów sztafetowych. Najpierw kibice biathlonu śledzili poczynania swych ulubieńców w „klasycznej” sztafecie mieszanej, następnie – na zakończenie pierwszego tygodnia zmagań w Niemczech – odbyła się pojedyncza sztafeta mieszana.

W pierwszym supermikście rozgrywanym w ramach trwającej edycji biathlonowego Pucharu Świata najlepiej spisali się Julia Simon i Émilien Jacquelin z Francji. „Trójkolorowi”, którzy łącznie odnotowali trzy pomyłki na strzelnicy (wszystkie błędy popełniła Simon), o 38,7 sekundy pokonali drużynę szwedzką, reprezentowaną przez Hannę Oeberg (dwa błędy na strzelnicy) i Sebastiana Samuelssona (trzy chybione strzały). Trzecią lokatę zajęli Tiril Eckhoff (trzy karne rundy) i Johannes Thingnes Boe (pięć błędów w strzelaniu) z Norwegii, którzy do tryumfatorów zawodów stracili niespełna niespełna 44 sekundy.

W czołowej szóstce znalazły się jeszcze ekipy Niemiec, Białorusi i Kanady. W niedzielne popołudnie najgorzej na strzelnicy spisywała się drużyna łotewska, której reprezentanci aż szesnastokrotnie dobierali dodatkowe naboje. Co więcej, musieli oni także przebiec cztery karne rundy, co również jest najgorszym wynikiem w całej stawce.

W gronie dwudziestu pięciu startujących ekip znalazła się również reprezentacja Polski, której barw bronili Joanna Jakieła i Łukasz Szczurek. Urodzona w Zakopanem zawodniczka pięciokrotnie myliła się na strzelnicy. Jej starszy kolega w trakcie rywalizacji został zdublowany (jednak zanim zdjęto go z trasy zdążył także popełnić pięć błędów w strzelaniu). Ostatecznie polska drużyna została sklasyfikowana na dwudziestej pozycji.

Wyniki pojedynczej sztafety mieszanej

Źródło: informacja własna