PŚ w Nowym Mieście: Gabriela Koukalova zwyciężczynią biegu masowego

15:02, 18.12.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 23:21, 27.12.2016

fot: alchetron.com fot: alchetron.com

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe kobiet w czeskim Nowym Mieście. Kolejne miejsca na podium zajęły Laura Dahlmeier oraz Dorothea Wierer.

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejszy bieg masowy kobiet na 12.5 km z czasem wynoszącym 34:42.1 sekundy. Czeszka zanotowała jedno pudło podczas drugiego strzelania. Druga na mecie pojawiła się Laura Dahlmeier z czasem gorszym od zwyciężczyni o 3.1s. Niemka zanotowała dwa niecelne strzały. Na najniższym stopniu podium stanęła, Dorothea Wierer, która podobnie jak dzisiejsza triumfatorka raz pomyliła się na strzelnicy. Włoszka do Czeszki straciła 9.7 sekundy. Na uwagę zasługuje, także ósme miejsce Finki, Makarainen, która miała aż trzy niecelne strzały - najwięcej z pierwszej "10"dzisiejszych zawodów.

Monika Hojnisz, która jako jedyna z Biało -Czerwonych zakwalifikowała się do biegu masowego zajęła 26 miejsce. Polka ogółem zanotowała pięć pudeł.Hojnisz miała po dwa niecelne strzały podczas pierwszego i trzeciego strzelania, ponadto jedną pomyłkę zanotowała na drugiej wizycie na strzelnicy.  Do zwyciężczyni Polka straciła 3: 04:7 sekundy.