PŚ w Nowym Meście: Marte Olsbu Roeiseland wygrywa w biegu pościgowym, Polki w drugiej dziesiątce

0

Marte Olsbu Roeiseland zwyciężyła w dzisiejszym biegu pościgowym podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Nowym Meście. Norweżka wyprzedziła włoszkę Wierrer oraz Szwedkę Oeberg. Monika Hojnisz i Kinga Zbylut zajęły miejsca w drugiej dziesiątce. 

Po zwycięstwie w sprincie reprezentantka Norwegii wybiegła na trasę dzisiejszego biegu pościgowego jako pierwsza. Na strzelnicy w postawie stojącej pomyliła się dwukrotnie ale zdołała obronić swoją pozycję na finiszu. Druga Dorothea Wierer przegrała z Marte Olsbu o zaledwie 0,2 s. Włoszka zaliczyła tylko jeden niecelny strzał. Na najniższym stopniu podium stanęła mistrzyni olimpijska Hanna Oeberg. Szwedka na mete dotarła ze stratą 4,7 s do triumfatorki.

Ze stratą ponad 50. sekund na metę dotarły kolejne trzy zawodniczki. Czwarta była Lisa Vitozzi, która podczas strzelania pomyliła się tylko raz. Oczko niżej z dwoma błędami uplasowała się Laura Dahlmeier. Czołową szóstkę zamknęła bezbłędna dziś Vanessa Hinz.

Spory awans zaliczyła dziś Monika Hojnisz. Polka we wczorajszym sprincie zajęła dopiero 40. miejsce. Dziś mimo dwóch pudeł na strzelnicy zakończyła bieg na 16. miejscu. Po rewelacyjnym wyniku w sprincie, Kinga Zbylut dziś na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie i zajęła 19. miejsce.

 Pełne wyniki 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Dorothea Wierer. Monika Hojnisz zajmuje 5. miejsce.

Na jutro zaplanowano start w biegu masowym, w którym udział wezmą dwie reprezentantki Polski. Początek biegu o godz. 14:30.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.