PŚ w Novym Meście: Sensacyjne podium w sprincie, zwycięstwo Akimowej

fot. nydailynews.com

fot. nydailynews.com
fot. nydailynews.com

Tatiana Akimowa wygrała sprint kobiet podczas zawodów Pucharu Świata w Novym Meście. Rosjanka wyprzedziła Anais Chevalier i Susan Dunklee. Z grona Polek, po raz kolejny, najlepiej spisała się Monika Hojnisz.

Zawody w Novym Meście przyniosły bardzo dużo emocji i zaskakujących rozstrzygnięć. Faworytkami rywalizacji w sprincie były m.in.: Kaisa Makarainen, Laura Dahlmeier i Gabriela Koukalova, ale żadna z tych biathlonistek nie była w stanie znaleźć się na podium.

Zawody, dość niespodziewanie, wygrała Tatiana Akimowa. Rosjanka była bezbłędna na strzelnicy i dobrze spisywała się na trasie, co pozwoliło jej osiągnąć największy sukces w karierze. Akimowa co prawda wybiegła na ostatnią pętlę z kilkusekundową stratą do Susan Dunklee, ale przed metą dogoniła Gabrielę Koukalovą i utrzymywała jej tempo konsekwentnie zbliżając się do Amerykanki i wyprzedzając ją o kilka sekund.

Drugie miejsce zajęła Francuzka Anais Chevalier. 23-letnia biathlonistka była kolejną sensacją dzisiejszego biegu. Reprezentantka Trójkolorowych także nie pomyliła się na strzelnicy i po drugiej pętli nawet prowadziła. Ostatecznie Chevalier osłabła na ostatnich metrach i musiała uznać wyższość Akimowej. Ostatnie miejsce na podium przypadło wspomnianej wcześniej Dunklee.

Miejsca w trójce zabrakło dla wielkich faworytek. Laura Dahlmeier spudłowała dwukrotnie i straciła 16,5 sek do zwyciężczyni. Piąta była Kaisa Makarainen szósta Justine Braisaz. Szanse na zwycięstwo ma drugim strzelaniu zaprzepaściła faworytka gospodarzy Gabriela Koukalova. Czeszka miała dużą przewagę nad rywalkami, ale w stójce spudłowała trzykrotnie i zajęła 13. miejsce.

Reprezentantki Polski po raz kolejny zawiodły. Zadowolona z siebie może być jedynie Monika Hojnisz, która z jedną rundą karną została sklasyfikowana na 17. pozycji. Do biegu na dochodzenie zakwalifikowały się także 42. Krystyna Guzik i 49. Magdalena Gwizdoń. Kamila Żuk pudłowała trzykrotnie. Pozwoliło jej to zająć 85. miejsce. 92. była Kinga Mitoraj, która czterokrotnie myliła się na strzelnicy.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.