PŚ w Novym Meście. Niesamowita Eckhoff najlepsza po raz dziesiąty. Żuk z kolejnymi punktami

Fot. © Manzoni/IBU

Tiril Eckhoff jako pierwsza rozpoczęła i zakończyła bieg pościgowy podczas zawodów Pucharu Świata w Novym Meście. Norweżka tym samym odniosła dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Denise Herrmann, a trzecie Marte Olsbu Roiseland. Kamila Żuk wywalczyła trzy punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. 

Fot. © Manzoni/IBU

Tiril Eckhoff nie dała żadnych szans rywalkom w biegu pościgowym. Norweżka wyruszyła na trasę jako pierwsza i nikt podczas całego biegu się do niej nie zbliżył. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata cyklu trzykrotnie spudłowała, co i tak podczas dzisiejszych zmagań nie było złym rezultatem – tym bardziej, że szybko oddawała strzały. 30-latka jak zwykle dołożyła do tego świetny bieg i odniosła dziesiąty triumf tej zimy.

Drugie miejsce zajęła świetnie spisująca się dziś Denise Herrmann. Reprezentantka Niemiec tylko raz spudłowała i awansowała z dziesiątej lokaty. Ostatecznie do Eckhoff straciła ona 24 sekundy. Podium uzupełniła druga z Norweżek Marte Olsbu Roiseland, która podobnie jak koleżanka z drużyny pokonywała trzy karne rundy. Na mecie zanotowała do niej stratę 29,9 sekundy. Sekundę do Olsbu Roiseland straciła z kolei Szwedka Linn Persson ze skutecznością 19/20 na strzelnicy. Piątkę zamknęła Franziska Preuss (2 karne rundy).

Szósta była Julia Dżyma (2), siódma Hanna Sola (4), ósma Anais Bescond (8), dziewiąta Paulina Fialkova (2), a dziesiąta Anais Chevalier-Bouchet (4). Kamila Żuk dziś trzykrotnie spudłowała. Polka spadła o pięć pozycji, kończąc zmagania na trzydziestej ósmej lokacie.

Wyniki biegu pościgowego

Źródło: informacja własna