PŚ w Niżnym Tagile: Polacy odczarują kolejną skocznię? W Rosji nie stali jeszcze na podium (lista startowa)

0

Uniesieni świetnymi wynikami Polaków we wcześniejszych konkursach, z niecierpliwością czekamy na dzisiejsze zawody w Niżnym Tagile. Czy nasi zawodnicy będą w stanie stanąć na podium?

Na skoczni w Niżnym Tagile zawody rozgrywane są stosunkowo od niedawna, bo od 2014 roku. Wśród zwycięzców na tym obiekcie przoduje Severin Freund, który na najwyższym stopniu podium stał 2 razy. Co ciekawe, żaden z polskich reprezentantów nie zajął tutaj miejsca w pierwszej trójce.

W konkursie indywidualnym weźmie udział sześciu Polaków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Duże nadzieje pokładane są szczególnie w dwóch pierwszych. Kamil Stoch i Piotr Żyła znajdują się w najlepszej trójce klasyfikacji Pucharu Świata, dodatkowo drugi z nich wygrał w piątek kwalifikacje. Optymistycznie nastraja także wczorajszy występ Macieja Kota, który po słabszej passie pokazał się z dobrej strony, zajmując ósmą pozycję. Groźnymi rywalami na pewno będą dobrze sprawujący się Niemcy, a także Ryoyu Kobayashi, dotychczasowy lider klasyfikacji.

Pełna lista startowa

Pierwsza seria konkursu  rozpocznie się o godzinie 15.45. Zmagania można śledzić na antenie TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.