PŚ w Niżnym Tagile. Treningi dla Graneruda. Zniszczoł i Wąsek w “dziesiątce”

Zwycięzcą obu piątkowych treningów na skoczni w Niżnym Tagile został Halvor Egner Granerud. W czołowej “dziesiątce” treningów plasowali się też Polacy – w pierwszym Aleksander Zniszczoł, a w drugim Paweł Wąsek. 

Młody Norweg, wygrywając serię próbną skokiem na odległość 133 metrów, potwierdził, że przed Mistrzostwami Świata w lotach jest w bardzo wysokiej formie. Drugą pozycję zajął Daniel Andre Tande (129,5 m), a trzecią lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Markus Eisenbichler (127,5 m). Na kolejnych miejscach uplasowali się Johann Andre Forfang (126 m) i Anze Lanisek (125 m). Lokatę w czołowej “dziesiątce” udało się wywalczyć jednemu Polakowi – Aleksandrowi Zniszczołowi (123 m). W “dwudziestce” znalazł się jeszcze osiemnasty Paweł Wąsek (121,5 m).

Pierwsza seria treningowa została przeprowadzona z 7. i 8. belki startowej. Granerud, Lindvik i Eisenbichler oddawali swoje próby z 6. platformy.

Granerud i Eisenbichler zabłysnęli również w drugim treningu. Skoki na 130,5 oraz 129 metrów pozwoliły im zająć dwie najwyższe lokaty w tej samej kolejności, jak kilkadziesiąt minut wcześniej. Za Niemcem uplasowali się kolejni reprezentanci kraju Fiordów – trzeci był Robert Johansson (128,5 m), a czwarci ex aequo Daniel Andre Tande (126 m) i Marius Lindvik (127 m). Tym razem najlepszym spośród biało-czerwonych był Paweł Wąsek (126,5 m), który był siódmy. Na czternastej pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł (127 m). W drugim treningu oddawali swoje skoki z 7. platformy, z wyłączeniem dwóch najlepszych skoczków. Ci startowali z 5. belki.

Początek kwalifikacji do jutrzejszego konkursu indywidualnego jest zaplanowany na 15:30.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna