PŚ w Niżnym Tagile. Iraschko-Stolz przed Takanashi i Kramer w kwalifikacjach

fot: alchetron.com

W kwalifikacjach pań przed konkursem indywidualnym w Niżnym Tagile, zaliczanym do cyklu Blue Bird, najlepsza okazała się Daniela Iraschko-Stolz. Zaraz za nią znalazła się reprezentantka Japonii Sara Takanashi. Trzecią lokatę zajęła Marita Kramer. Początek konkursu zaplanowano na 13:00.

fot: alchetron.com

Najlepsza w kwalifikacjach przed sobotnim konkursem okazała się Daniela Iraschko-Stolz po skoku na odległość 94,5m. Na drugiej lokacie uplasowała się reprezentantka Japonii Sara Takanashi, która również uzyskała 94,5m. Podium uzupełniła kolejna zwodniczka z Austrii, Marita Kramer skacząc 97m. Na czwartym miejscu skończyła Silje Opseth (93,5m). Piątkę zamknęła Nika Kriznar (92m). Miejsce numer sześć należało do Josephine Pagnier (92,5m). W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Ema Klinec (86m), Chiara Hoelzl (90m), Ursa Bogataj (87,5m) oraz Anna Odine Stroem (86,5m).

Zawodniczki startowały z belki startowej numer 14. Zdyskwalifikowane zostały Alina Borodina i Stepanka Ptackova. Na starcie nie pojawiła się Anna Hoffmann. O 13:00 rozpocznie się pierwszy z konkursów zaliczanych do cyklu Blue Bird.

Pełne wyniki kwalifikacji. 

Źródło: informacja własna