PŚ w Niżnym Tagile: Forfang wygrywa kwalifikacje

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile wygrał reprezentant Norwegii, Johann Andre Forfang. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, uplasował się na 11. lokacie.

Dzięki próbie o długości 130 metrów Johann Andre Forfang zwyciężył piątkowe kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego PŚ rozgrywane na skoczni Aist (HS 134) w Rosji. Z drugim najlepszym wynikiem uplasował się jego rodak, Daniel Andre Tande, który wylądował na 131. metrze. Najlepszą trójkę uzupełnił Daniel Huber ze skokiem na 131. metr. W czołowej piątce znalazło się również dwóch Niemców: czwarty Karl Geiger (130 m) oraz piąty Pius Paschke (126 m).

Polskę reprezentowało siedmiu zawodników, z czego aż sześciu wywalczyło prawo do występu w sobotnim konkursie. Najlepiej spośród podopiecznych Michała Doleżala spisał się Kamil Stoch, który po skoku na 126. metr i 50. centymetr wylądował na 11. lokacie. W jutrzejszej rywalizacji zobaczymy też: Dawida Kubackiego (23. miejsce / 120 m), Piotra Żyłę (29. miejsce / 112,5 m), Jakuba Wolnego (34. miejsce / 113 m), Macieja Kota (40. miejsce / 107,5 m) i Klemensa Murańkę (48. miejsce / 105,5 m). Przez sito kwalifikacji nie przebrnął jedynie Stefan Hula (51. miejsce / 108 m).

Zdyskwalifikowany został przedstawiciel gospodarzy, Aleksandr Bażenow (nieprawidłowy kombinezon), a także Kevin Bickner (nieprawidłowe narty).

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: fis-ski.com, informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.