PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Dobry występ Artura Wasia w Heerenveen

W piątek zainaugurowano zawody Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski, którym nie udało się stanąć na podium.
W biegu na 500 metrów po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Artur Waś. Polski sprinter zajął na legendarnym torze Thialf czwarte miejsce, a do podium zabrakło mu zaledwie 0,02 sek. Reprezentant Biało-Czerwonych, który w ubiegłym tygodniu wygrał w niemieckim Inzell tym razem też był blisko podium, ale ostatecznie lepszy od niego okazał się Kanadyjczyk Alex Boisvert-Lacroix. Na drugiej pozycji znalazł się Rosjanin Alexey Yesin (+0,17 sek). Wygrał, po raz piąty w tym sezonie na pięć startów reprezentant Sbornej Pavel Kulizhnikov z czasem 34,48 sek.
Wyniki biegu na 500 metrów mężczyzn – Grupa A
Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w sprincie drużynowym. Biało-Czerwoni stracili do najlepszej w tej konkurencji Kanady niewiele ponad dwie sekundy. Drugą pozycję zajęli Rosjanie, a na trzeciej uplasowali się gospodarze – Holendrzy.
Wyniki sprintu drużynowego mężczyzn
Polscy łyżwiarze szybcy zajęli dopiero szóstą pozycję w biegu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen. Był to najsłabszy występ Polaków w tym sezonie. Biało-Czerwoni wystąpili w składzie Szymański, Niedźwiedzki i Bródka. Mogło się wydawać, że w takim zestawieniu będą mogli powalczyć o dobry wynik. Niestety, z każdym kolejnym okrążeniem Polacy tracili dystans do najlepszych reprezentacji i ostatecznie podopieczni Wiesława Kmiecika znaleźli się na szóstym miejscu. Złote medale – po raz drugi w sezonie – zdobyli Holendrzy. Drudzy byli Norwegowie, a na ostatnim stopniu podium uplasowali się Rosjanie. Biało-Czerwoni po tym występie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w wyścigu drużynowym. Prowadzą Holendrzy ex aequo z Koreą Południową.
Wyniku biegu drużynowego mężczyzn
Źródło: informacja własna
- Nadzieja amerykańskich biegów zakończyła karierę. Była wicemistrzynią świata juniorek - 28 marca 2023
- PŚ w Lahti. Dobry występ Staręgi to za mało. Finały sprintu drużynowego bez Polaków - 24 marca 2023
- PŚ w Tallinnie. Nerwowe oczekiwanie i… awans. Staręga powalczy w ćwierćfinale sprintu - 21 marca 2023