PŚ w Ljubnie: Zwycięstwo Maren Lundby

fot: www.oa.no

fot: www.oa.no
fot: www.oa.no

Maren Lundby zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata pań w Ljubnie. Norweżka wyprzedziła Austriaczkę Danielę Iraschko-Stolz i Niemkę Katharinę Althaus.

Lundby prowadziła już po pierwszej serii dzięki skokowi na 92,5 m. W finale potwierdzila swoją dobra dyspozycję skacząc 95 m. Pozwoliło jej to wyprzedzić drugą Iraschko-Stolz o 5,6 pkt. Austriaczka lądowała na 90 i 94,5 m. Trzecie miejsce zajęta Katharina Althaus. Niemka uzyskała 89,5 i 92 m.

Czwarta była kolejna z reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów, Carina Vogt. Piąte miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, a czołową szóstkę dopełniła Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger. W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Manueli Malsiner, Svenji Wuerth, Chiary Hoelzl i Mai Vtic.

Warto przypomnieć, że na starcie zmagań w Ljubnie nie pojawiły się liderka i wiceliderka Pucharu Świata, Sara Takanashi i Yuki Ito. Swój występ na kwalifikacjach zakończyły natomiast trzy Polki: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Anna Twardosz. Kolejny konkurs w Ljubnie zaplanowany jest na jutro na godzinę 13.

Źródło: informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.