PŚ w Lillehammer: Sara Takanashi najlepsza w serii próbnej

Fot: zimbio.com

Fot: zimbio.com
Fot: zimbio.com

Już dzisiaj na skoczni normalnej w Lillehammer swój sezon Pucharu Świata zainaugurują skoczkinie narciarskie. W serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy konkurs ponownie najlepiej zaprezentowała się Sara Takanashi. 

Japonka zdominowała ubiegłe sezony Pucharu Świata i wydaje się, że również i ta zima, może przynieść jej Kryształową Kulę. W serii próbnej przed inaugurującym sezon konkursem w Lillehammer uzyskała 95 m z niższej belki i pewnie zwyciężyła przed rywalkami. Drugie miejsce zajęła Katharina Lathaus, która również uzyskała 95 m. Trzeci wynik po skoku na 94 m uzyskała Austriaczka Jacqueline Saidfriedsberger. Tuż za czołową trójką uplasowała się Daniela Iraschko-Stolz (94,5 m).

W czołowej dziesiątce znalazły się również: Yuki Ito (93 m), Maren Lundby (91,5 m), Elena Runggadlier (89 m), Ema Klinec (91 m), Svenja Wuerth (92,5 m) oraz Anna Rupprecht (91 m). Dopiero na 15. pozycji uplasowała się mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Carina Vogt (92 m). Trzy pozycje niżej wylądowała powracająca do rywalizacji po kolejnej kontuzji – Sarah Hendrickson, która w swoim skoku uzyskała 86 m.

Pełne wyniki serii próbnej 

Już o godz. 17:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Lillehammer. Na starcie nie zobaczymy jednak reprezentantki Polski Kingi Rajdy, która odpadła w kwalifikacjach.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.