PŚ w Lillehammer: Peter Prevc najlepszy w kwalifikacjach

Peter Prevc

Peter Prevc zwyciężył w kwalifikacjach przed drugim konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Lillehammer. Słoweniec uzyskał 138 metrów. Drugi był Stefan Hula, a trzecie miejsce zajął Jurij Tepes. W konkursie zobaczymy 6 Polaków.

Nasz reprezentant poszybował na 134 metry, co sprawiło, że zameldował się 0 9,2 pkt. za Prevcem. Trzeci Tepes lądował na tej samej odległości co Hula. Czwarte miejsce zajął Michael Hayboeck. Austriak lądował na 130,5 m. Piąty był Andreas Wellinger (129,5 m), a czołową szóstkę uzupełnił Stephan Leyhe (129 m)

Kolejny z Polaków zameldował się na siódmej pozycji. Był nim Piotr Żyła. Skoczek z Wisły uzyskał 127 metrów. Czternasty był Dawid Kubacki (122,5 m), a Aleksander Zniszczoł po skoku na 125 metrów uplasował się 19. pozycji. O awans do konkursu otarł się Klemens Murańka. Polak uzyskał tylko 111 metrów i zajął 42. miejsce. Żeby awansować do konkursu zabrakło mu 0,1 punktu.

Z grona prekwalifikowanych najlepiej zaprezentował się Andreas Kofler. Austriak uzyskał 131,5 metra. Daleko latali też Manuel Fettner (130m), Kamil Stoch (129,5 m) i Markus Eisenbichler (128 m). Słabiej poradził sobie Maciej Kot. Nasz najwyżej sklasyfikowany reprezentant uzyskał tylko 119,5 metra. Lider Pucharu Świata, Domen Prevc skoczył natomiast 127 metrów.

Start pierwszej serii zaplanowano na godzinę 15. Trzymajmy kciuki za dobre próby biało-czerwonych!

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.