PŚ w Lillehammer: Martin Johnsrud Sundby zwycięża na 15 km klasykiem

13:33, 04.12.2016 Anna Felska

Za nami weekend z Pucharem Świata w biegach narciarskich w norweskim Lillehammer. W ostatnim biegu na 15 km stylem klasycznym mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy - Martin Johnsrud Sundby.

Przed dzisiejszym biegiem, ostatnim z 3 etapowego touru w Lillehammer, Sundby zajmował dopiero 7. lokatę, a do lidera Calle Halfvarssona tracił 49,8 s. Ostatecznie w dzisiejszym biegu pościgowym na 15 km stylem klasycznym, Martin Johnsrud Sundby zwyciężył o 2,3 s przed swoim kolegą z reprezentacji  Johannesem Hoesflotem Klaebo. Trzeci na mecie zameldował się Fin Matti Heikinnen (+2,7 s). Zwycięzca dwóch pierwszych biegów, sprintu stylem klasycznym oraz 10 km stylem dowolnym, zakończył zawody na 5. miejscu, ze stratą 6,3 s do zwycięzcy.

Wśród reprezentantów Polski najlepiej wypadł Dominik Bury, który z ponad 5 i pół minutową stratą uplasował się na 65. miejscu. Dziesięć oczek niżej wylądował Jan Antolec.

Pełne wyniki biegu

Pełne wyniki Lillehammer Tour

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele również Martin Johnsrud Sundby, który do tej pory zgromadził 350 pkt. Drugie miejsce zajmuje reprezentant Szwecji Calle Halfvarsson (316 pkt), a na trzecim miejscu plasuje się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo (304 pkt).

Klasyfikacja generalna PŚ

Już za tydzień Puchar Świata przeniesie się do Davos, gdzie na zawodników czeka rywalizacja stylem dowolnym na 30 km oraz sprint.