PŚ w Lillehammer: Dominacji Riibera ciąg dalszy

0

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Dzisiejsze zawody indywidualne Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer, które zastąpiły rywalizację drużynową, zwyciężył Jarl Magnus Riiber. 2. był Joergen Graabak, natomiast 3. Fabian Riessle. Szczepan Kupczak i Adam Cieślar bez punktów.

Po serii skoków prowadził Jarl Magnus Riiber, który wylądował na 143. metrze. 2. był  rodak prowadzącego, Jens Luraas Oftebro, ze skokiem na 134. metr. Jego strata do lidera przed biegiem wynosiła 30 sekund. Podium uzupełniał Austriak Martin Fritz, który uzyskał odległość 132,5 metra i ruszał minutę i 9 sekund za Riiberem. Szczepan Kupczak był na 24. pozycji, a Adam Cieślar na 45.

W nartach biegowych także najlepszy okazał Riiber. Norweg wyprzedził na mecie o 46 sekund kolejno Joergena Graabaka, Fabiana Riessle, Vinzenza Geigera, z kolei 5. Oftebro stracił do zwycięzcy kolejną sekundę. Z dobrej strony pokazał się Eric Frenzel, który ukończył rywalizację na 7. pozycji ze stratą minuty i 9 sekund. Kupczak (+4:11) dobiegł na 35. lokacie, a Cieślar (+5:19) był 41.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.