PŚ w Le Grand Bornand: Drugie zwycięstwo Eckhoff w sezonie

15:29, 20.12.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 15:42, 20.12.2019

Tiril Eckhoff (fot. langrenn.com)

Znakomity bieg dziś kluczem do sukcesu dla Tiril Eckhoff. Norweżka, pomimo pudła na strzelnicy, zwyciężyła w biegu sprinterskim na dystansie 7.5 kilometra we francuskim ośrodku Le Grand Bornand. Najlepsza z Polek, Kamila Żuk, była dziś szesnasta.

Tiril Eckhoff zwyciężyła już w ubiegłą niedzielę w biegu pościgowym w Hochfilzen, a na przestrzeni całej kariery jest to jej siódme zwycięstwo w Pucharze Świata. Zawodniczka z kraju fiordów przebiegła 150 dodatkowych metrów z powodu pudła w postawie leżąc. Nie przeszkodziło jej to w wygranej. Podium uzupełniły reprezentantka gospodarzy Justine Braisaz (6.2 sekundy straty) oraz młoda Czeszka Marketa Davidova (+20.5 sekundy).

Polki nie miały dziś szczęścia na strzelnicy. Tylko Kamila Żuk zaliczyła bezbłędne pierwsze strzelanie, w drugim spudłowała raz. Wystarczyło to do zajęcia 16. miejsca, a na mecie Polka straciła minutę i 10 sekund do triumfatorki. Kinga Zbylut zajęła 59. miejsce (trzy pudła). Tyle samo błędów na strzelnicy zaliczyła Monika Hojnisz-Staręga. Liderka kadry kobiecej wywalczyła 61. lokatę, co nie wystarczyło nawet do awansu do biegu pościgowego.

wyniki sprintu kobiet

Jutro, o godzinie 15:00, 60 najlepszych pań z dzisiejszych zawodów wystartuje w biegu na dochodzenie.