PŚ w Lake Placid: Kurowski dziewiąty, a Sochowicz tuż za dziesiątką w Pucharze Narodów

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Nie było powtórki sprzed tygodnia, ale zobaczymy Mateusza Sochowicza w konkursie głównym Pucharu Świata w Lake Placid. Polak zajął w Pucharze Narodów jedenaste miejsce. Wyżej tym razem był Maciej Kurowski, który zajął dziewiąte miejsce.Łotysz Inars Kivienieks okazał się najlepszy podczas Pucharu Narodu saneczkarzy rozgrywanym przed Pucharem Świata w Lake Placid. Stepan Fedorow z Rosji stracił do niego 0.072 sek. Na trzecim miejscu znalazł się Joseg Ninis. Słowak osiągnął czas o 0,138 wolniejszy od Inarsa. Max Langenhan z Niemiec był zawodnikiem numer cztery ze stratą 0.177 sek. Najlepszym z naszych zawodników okazał się Maciej Kurowski. Polak zajął dziewiąte miejsce z czasem o 0,360 sek. słabszym od zwycięzcy. Na jedenastym miejscu uplasował się Mateusz Sochowicz (+0.516 sek.). Obaj nasi zawodnicy wystąpią oczywiście w konkursie głównym.

Do konkursu jedynek pań awansowała także Ewa Kuls-Kusyk. Polka uzyskała szesnasty czas w Pucharze Narodów. Do najlepszej – Vikotrii Demczenko – straciła ponad sekundę. W dwójkach Polacy nie musieli się kwalifikować.

Pełne wyniki M |Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.