PŚ w Lahti: Frenzel liderem PŚ, Polacy bez punktów

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de
fot. medien-mittweida.de

Eric Frenzel wygrał zawody w Lahti i został nowym liderem Pucharu Świata. Na podium stanęli także Eero Hirvonen i Johannes Rydzek. Lepszy z Polaków Paweł Słowiok był 33.

Na trasę biegu Frenzel wyruszył z ponad minutową stratą do Jarla Magnusa Riibera. Po pokonaniu około 6 kilometrów Niemiec dogonił lidera Pucharu Świata i samotnie pobiegł do mety. Gonił go reprezentant gospodarzy Eero Hirvonen. Jednak młody Fin 4 sekund później zameldował się na mecie niż Frenzel. Koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata chciał obronić Johannes Rydzek. Niemiecki kombinator po skoku był 12. i miał dużo nadrabiać w biegu. Rydzekowi udało się awansować na 3. miejsce ze stratą 26,4 sekundy do zwycięzcy. Ostatecznie nowym liderem Pucharu Świata został Eric Frenzel, który ma 24 punkty przewagi nad Rydzekiem.

Siódmy dzisiaj był Fabian Riessle, który utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jarl Magnus Riiber zakończy zmagania na 6. pozycji. Fantastyczny powrót zaliczył Hannu Manninen. Legendarny reprezentant Finlandii awansował w biegu z 37. na 18. miejsce.

Polacy nie zdobyli dzisiaj żadnych punktów. Paweł Słowiok zajął 33. miejsce tracąc do 30. Marjana Jelonko pół minuty. Drugi z naszych zawodników Adam Cieślar został sklasyfikowany na 42. miejscu. Jutro kolejne zawody w Lahti.

Wyniki zawodów w Lahti

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.