PŚ w Kontiolahti. Eckhoff najlepsza w biegu pościgowym. Żuk z jednym punktem

15:59, 06.12.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:37, 06.12.2020
reo

Bezbłędna Tiril Eckhoff odniosła triumf w dzisiejszym biegu pościgowym podczas pucharowych zmagań w Kontiolahti. Drugie miejsce zajęła Marte Olsbu Roiseland, a trzecie Hanna Oeberg. Punkt do klasyfikacji generalnej dołożyła dziś Kamila Żuk.

Bieg pościgowy pań był ostatnim starciem biathlonistów w Kontiolahti. Rewelacyjnie spisała się druga zawodniczka Pucharu Świata 2019/2020 Tiril Eckhoff. Norweżka była ósma w sprincie. W dzisiejszej rywalizacji 30-latka zanotowała stuprocentową skuteczność na strzelnicy i bardzo dobrze spisała się na trasie. Ostatecznie na mecie o 21,5 s wyprzedziła drugą Marte Olsbu Roiseland, która musiała pokonywać dwie karne rundy. Trzecie miejsce przy trzech pudłach zajęła zwyciężczyni sprintu oraz liderka Pucharu Świata Hanna Oeberg. Szwedka straciła do Eckhoff 35,4 sekundy.

Po raz kolejny świetnie spisała się 24-letnia Dzinara Alimbekava. Białorusinka awansowała z 7. na 4. lokatę, a na strzelnicy oddała dwukrotnie niecelny strzał. Do podium straciła niecałe 20 sekund. Piątkę zamknęła druga i ostatnia bezbłędna dziś zawodniczka Johanna Skottheim. Szwedka awansowała z dwudziestej pozycji. W czołowej dziesiątce uplasowały się również Norweżka Ingrid Tandrevold, Niemka Franziska Preuss, Szwedka Elvira Oeberg, Kanadyjka Emma Lunder oraz Francuzka Justine Braisaz-Bouchet. Ta ostatnio zanotowała bardzo duży awans - z 37. na 10 miejsce.

Na 21. pozycję spadła druga po sprincie Anais Chevalier-Bouchet, która dziś musiała biegać aż 7 karnych rund. 40. miejsce zajęła najlepsza z reprezentantek Polski Kamila Żuk. 23-latka czterokrotnie pomyliła się na strzelnicy i spadła z dwudziestej czwartej lokaty zajmowanej po sprincie. Czterdziesta czwarta na linii mety była Monika Hojnisz-Staręga, która także zanotowała cztery karne rundy.