PŚ w Konigssee: Polacy w komplecie w zawodach głównych

15:12, 05.01.2018 Kamil Karczmarek

Po raz drugi w tym sezonie wszyscy reprezentanci Polscy awansowali do zawodów głównych z Pucharu Narodów. W głównej rywalizacji pucharowej zobaczymy dwójkę Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, Natalię Wojtuściszyn, Ewę Kuls, Mateusza Sochowicza i Macieja Kurowskiego.

Najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentowali Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasza dwójka zajęła 6. miejsce z czasem 50.978. Wygrali młodzi Włosi Ivan Nagler/Fabian Malleier, którzy pojechali szybciej od Polaków o ponad 3 dziesiąte części sekundy. Na podium Pucharu Narodów stanęli również Oskars Gudarmowics/Peters Kalnins oraz Aleksander Denisiew/Władysław Antonow.

Wyniki Pucharu Narodów dwójek

Bardzo dobry wynik w Pucharze Narodów uzyskał Mateusz Sochowicz. Polski saneczkarz uplasował się na 8. miejscu. Drugi z Polaków Maciej Kurowski zajął 14. pozycję. Polacy nie mieli większych problemów z awansem. W Pucharze Narodów najlepszy był Inars Kivlenieks, który wyprzedził dwóch Austriaków Armina Frauschera i Nico Gleirschera.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk zajęły odpowiednio 13. i 14. miejsce i tym samym jako ostatnie awansowały do zawodów głównych. Kuls-Kusyk zaledwie o 2 tysięczne wyprzedziła Kanadyjkę Brooke Apshkrum. Puchar Narodów wygrała Jessica Tiebel, która w Konigssee zastępuje Tatjanę Huefner.