PŚ w Konigssee: Loelling i Yun zwycięzcami klasyfikacji generalnej w skeletonie

fot. saleminteractivemedia.com

fot. saleminteractivemedia.com

Reprezentanci Niemiec Jacqueline Loelling i Alex Jungk wygrali w Konigssee ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie. W klasyfikacji generalnej triumfowali Loelling i nieobecny w Konigssee Sungbin Yun.

W rywalizacji mężczyzn fantastyczną walkę o zwycięstwo stoczyli Alex Jungk i Martins Dukurs. Po pierwszym ślizgu plasowali się oni ex aequo na pierwszym miejscu. W drugiej części zawodów Jungk okazał się lepszy od Dukursa o 2 setne. Niemiec po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął drugi z braci Dukursów Tomass. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrał Sungbin Yun. Koreańczyk opuścił zawody w Konigssee, aby przygotowywać się do igrzysk olimpijskich. Wydawało się, że triumf Yunowi odbierze Martins Dukurs. Ostatecznie reprezentant Łotwy został zdyskwalifikowany z zawodów w Sankt Moritz, które odbyły się tydzień temu.

Skeleton mężczyzn

Zawody kobiet zostały rozegrane o późniejszej godzinie niż były zaplanowane. Z powodu padającego śniegu zmagania pań przeniesiono na późniejszą godzinę, czyli tuż po rozegraniu zawodów mężczyzn. Wygrała Jacqueline Loelling, która przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Loelling po pierwszym ślizgu była dopiero czwarta. Ostatecznie jednak reprezentantka Niemiec wygrała, wyprzedzając Tinę Hermann, Janinę Flock, Lizzy Yarnold oraz liderkę po pierwszym przejeździe Annę Fernstaedt.

Skeleton kobiet

źródło: informacja własna/ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.