PŚ w Konigssee: Historyczny wynik dwójki!

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli najlepsze w historii polskich bobslejów, 6. miejsce na mistrzostwach Europy w Konigssee. W Pucharze Świata Polacy zostali sklasyfikowani na 7. pozycji.

Jako pierwsze o medale mistrzostw Europy walczyły panie. Po pewne zwycięstwo sięgnęła Mariama Jamanka. Mistrzyni olimpijska jechała razem z Anniką Drazek. Niemki były najszybsze w obydwu ślizgach. Tym samym zostały mistrzyniami Europy. Srebrne medale mistrzostw Europy zdobyły Stephanie Schneider i Ann-Christin Strack. Zajęły one trzecią pozycję, przegrywając także z Elaną Meyers Taylor. Czwarte miejsce zajęła Katrin Beierl. Austriaczka wywalczyła brązowy medal mistrzostw kontynentu. Blisko sprawienia niespodzianki były Rumunki. Andreea Grecu po pierwszym ślizgu była czwarta, ale ostatecznie przegrała o dwie setne z Austriaczką.

Wyniki PŚ kobiet

Wyniki PE kobiet

Nas bardziej interesowały zawody dwójek mężczyzn z udziałem Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego. W pierwszym ślizgu Polacy uzyskali świetny czas i zajmowali 7. miejsce. W drugiej części zawodów Luty spokojnie obronił przewagę nad rywalami, którzy plasowali się za nim. Polski duet nikogo nie wyprzedził i ostatecznie zajął 7. miejsce. To wyrównanie najlepszego w historii wyniku Dawida Kupczaka sprzed kilku lat w Pucharze Świata. W klasyfikacji mistrzostw Europy Luty i Tylkowski uplasowali się na 6. lokacie i jest to najlepszy rezultat w historii.

Zwycięzcą zawodów oraz mistrzem Europy został Francesco Friedrich, który jechał razem z Martinem Grothkoppem. Niemcy w drugim ślizgu wyprzedzili dwójkę pilotowaną przez Justina Krippsa. Trzecie miejsce w PŚ i srebro mistrzostw Starego Kontynentu wywalczył Johannes Lochner. Czwarty był Romain Heinrich, który sensacyjnie zdobył brąz mistrzostw. W drugim przejeździe Francuzi wyprzedzili Oskarsa Kibermanisa oraz Nico Walthera, który nabawił się kontuzji.

Wyniki PŚ
Wyniki ME

Na wczoraj zaplanowano mistrzostwa Europy w skeletonie. Zawody zostały odwołane z powodu opadów śniegu i przeniesione do Igls.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.