PŚ w kombinacji: Odwołane zawody w Ruce

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Nie tylko dla skoczków narciarskich pogoda w Ruce nie była łaskawa. Kombinatorzy norwescy nie mogli zainaugurować nowego sezonu, z powodu odwołania dwóch serii skoków na Rukatunturi przez silny wiatr.

To nie był łatwy weekend dla organizatorów zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w Finlandii. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać ani jednej serii treningowej dla dwuboistów. Wiadomym jest, że kiedy nie odbędzie się seria skoków do kombinacji, to automatycznie nie może ruszyć bieg do kombinacji z powodu braku równic czasowych, które się ustala na podstawie punktów zdobytych na skoczni. Pomimo przygotowanych tras biegowych, organizatorzy byli zmuszeni odwołać cały Puchar Świata w Ruce.

We are really sad to announce, also the second competition has to be cancelled! 😢😩😪 #fisnoco #rukanordic pic.twitter.com/1ZxRAgV1HY

— FIS Nordic Combined (@fisnc) listopad 29, 2015

Jednak nasi kombinatorzy norwescy znaleźli sobie zajęcie zastępcze. Kibicowali Justynie Kowalczyk na trasie biegu 10 km stylem klasycznym o czym informował Paweł Słowiok.

Za tydzień kombinatorzy norwescy zmierzą się w zawodach w Lillehammer.

Źródło: fis-ski.com/twitter.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.