PŚ w Klingenthal: Kwalifikacje dla Krafta, Żyła trzeci

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

W kwalifikacjach do niedzielnej rywalizacji indywidualnej w ramach cyklu PŚ w Klingenthal najlepszą dyspozycją popisał się Stefan Kraft. Dalekim lotem popisał się Piotr Żyła, który wylądował na trzecim miejscu.

Najlepszy w kwalifikacjach, Stefan Kraft, osiągnął w swojej próbie 129,5 metra. Oczko niżej uplasował się bezpośredni konkurent Austriaka z klasyfikacji generalnej, Karl Geiger. Niemiec uzyskał na Vogtland Arena 133 metry. Trzeci wynik należał do Piotra Żyły, który wylądował na 135. metrze i 50. centymetrze obiektu. Czołową piątkę uzupełnili: Rosjanin Jewgienij Klimow (4. miejsce / 134 m) oraz Norweg Robert Johansson (5. miejsce / 133,5 m). Lider cyklu, Daniel Andre Tande, osiągnął w swoim skoku jedynie 117 metrów, co dało 44. lokatę, ale pozwoliło uzyskać kwalifikację. Reprezentant “Wikingów” podczas treningów nabawił się kontuzji kostki, która osłabiła jego dyspozycję.

W niedzielnym konkursie zobaczymy szóstkę podopiecznych Michała Doleżala. Prawa do występu nie uzyska jedynie Stefan Hula (52. miejsce / 113 m). Pozostali reprezentanci Polski uzyskali następujące wyniki: Dawid Kubacki (7. miejsce / 131 m), Kamil Stoch (19. miejsce / 122,5 m,) Maciej Kot (31. miejsce / 125,5 m), Jakub Wolny (38. miejsce / 118 m).

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: fis-ski.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.