PŚ w Klingenthal. Kolejne zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera

15:16, 20.03.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:49, 20.03.2021

Jarl Magnus Riiber wygrał przedostatnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym sezonie. W Klingenthal Norweg okazał się lepszy na finiszu od Akito Watabego i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzeci był Johannes Lamparter.

Klingenthal to już ostatni przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Złe warunki pogodowe przeszkadzały w rozegraniu skoków do przedostatnich zawodów w tym sezonie. Przełożona na dzisiaj runda prowizoryczna została odwołana po trzydziestu skokach. Seria skoków mimo przerw i wielu zmian belki została na szczęście dokończona. Wygrał ją Jarl Magnus Riiber po próbie na 143 metry z 16. belki. Lider Pucharu Świata miał przed biegiem sześć sekund przewagi nad Akito Watabem, który skoczył 138,5 metra. Najdalej, ale z 17. platformy startowej, wylądował Ryota Yamamoto. Trzeci po skoku zawodnik uzyskał imponującą odległość 149 metrów i miał 12 sekund straty do lidera. Polacy w Klingenthal nie startują.

Wyniki po serii skoków

Riiber i Watabe połączyli siły na trasie biegu i powiększali przewagę nad grupą pościgową. Biegli w niej: Mario Seidl, Laurent Muhlethaler, Ryota Yamamoto, Espen Andersen i Manuel Faisst. W walce o zwycięstwo liczyli się więc tylko Norweg i Japończyk. W samej końcówce lepszy okazał się Jarl Magnus Riiber, który ma już zapewniony triumf w klasyfikacji generalnej. Ponad minutę za plecami czołowej dwójki miała miejsce rywalizacja o trzecie miejsce. Najlepszy w niej okazał się Johannes Lamparter. Mistrz świata najpierw dogonił grupę pościgową, a potem okazał się najszybszy na ostatnim kilometrze, wyprzedzając Manuela Faissta i Espena Andersena.