PŚ w Klingenthal. Johannes Lamparter ponownie najlepszy

fot. M. Król

Johannes Lamparter ponownie okazał się najlepszy w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Klingenthal. Austriak był liderem po serii skoków, a w bezpośredniej rywalizacji w biegu pokonał Kristjana Ilvesa i Franza Josefa Rehrla. Szczepan Kupczak nie przystąpił do biegu.

fot. M. Król

Seria skoków

Podczas serii skoków na Vogtland Arena panowały trudne warunki wietrzne. Konkurs trwał dość długo, więc ostatni na liście startowej Johannes Lamparter musiał poczekać na swoją próbę. Była ona znakomita, gdyż wicelider Pucharu Świata wylądował na 143. metrze. Lamparter o 0,1 punktu wyprzedził Franza Josefa Rehrla. Drugi z Austriaków skoczył cztery metry dalej, ale miał dużo niższe noty. Austriaccy kombinatorzy mieli jednak taki sam czas. Kristjan Ilves tracił do nich zaledwie cztery sekundy. Estończyk także przekroczył 140 metrów – 142 m. Szczepan Kupczak uzyskał zaledwie 116 metrów i zajął dopiero 39. miejsce. Andrzej Szczechowicz odpadł już w kwalifikacjach.

Wyniki po skoku

Bieg

Do biegu na 10 kilometrów nie przystąpił Szczepan Kupczak. Czołową grupę stworzyli: Johannes Lamparter, Franz-Josef Rehrl i Kristjan Ilves. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się na ostatnim dwukilometrowym okrążeniu. Zaatakował Lamparter, który oderwał się od rywali i podobnie jak wczoraj, sięgnął po zwycięstwo. Na finiszu Ilves był szybszy od Rehrla i również powtórzył wynik z wczorajszych zmagań. Kolejne pucharowe zawody w Planicy zostały odwołane, a kombinatorzy przed igrzyskami wystartują w Seefeld Nordic Triple.

źródło: informacja własna