PŚ w Igls. Polska dwójka na podium w Pucharze Narodów

13:14, 22.01.2021 Kamil Karczmarek

Dzisiaj rozegrano Puchar Narodów, czyli kwalifikacje do kolejnych zawodów saneczkarskiego Pucharu Świata w Igls. Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polska dwójka zajęła 3. miejsce.

Saneczkarze w tym sezonie już po raz drugi rywalizują w Igls. Wcześniej na austriackim torze odbyła się inauguracja, na której zabrakło Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Polacy świetnie pojechali w dzisiejszym Pucharze Narodów. Polska dwójka z czasem 40,243 zajęła 3. miejsce ze stratą 246 tysięcznych sekundy. Najlepsze wyniki uzyskały dwójki z Ameryki Północnej - Kanadyjczycy Tristan Walker/Justin Snith oraz Amerykanie Chris Mazdzer/Jayson Terdiman. W przeciwieństwie do Chmielewskiego i Kowalewskiego, awansu do zawodów nie wywalczyli Jakub Karaś i Mateusz Karaś. Druga polska dwójka zajęła 13. miejsce, czyli pierwsze, które nie dawało kwalifikacji.

Wyniki - dwójki

Dwóch Polaków wywalczyło awans w jedynkach. Mateusz Sochowicz zajął 10. miejsce ze stratą ponad pół sekundy. Kacper Tarnawski stracił ponad sekundę, ale dało mu to 14. miejsce i także wystartuje w jutrzejszych zawodach głównych. Puchar Narodów wygrał Gints Berzins z Łotwy. Na podium stanęli także Chris Eissler i Tucker West.

Wyniki - jedynki mężczyzn

Wśród kobiet awans z Polek wywalczyła jedynie Klaudia Domaradzka. Zajęła ona 15. miejsce ze stratą pół sekundy. Natalia Jamróz uplasowała się na 27. pozycji, a Anna Bryk była 29. Najlepsza okazała się Kendija Aparjode z Łotwy. Drugie miejsce ex aequo ze stratą 184 tysięcznych zajęły Lisa Schulte i Cheyenne Rosenthal.