PŚ w Igls. Polscy saneczkarze bez awansu

12:56, 17.12.2021 Kamil Karczmarek

Przed zawodami Pucharu Świata w Igls pod Innsbruckiem rozegrano Puchar Narodów. Niestety, Kacper Tarnawski, Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz nie wywalczyli awansu.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Przed tygodniem Kacper Tarnawski awansował do zawodów głównych, ale tym razem nie zdołał tego powtórzyć. Polski saneczkarz zajął dopiero 33. miejsce z stratą ponad dwóch sekund. Aby zapewnić sobie kwalifikację, trzeba było pojechać najwyżej 0,898 sekundy wolniej od Chrisa Eisslera, który wygrał Puchar Narodów. Niemiec wyprzedził Matwieja Perestoronina i Reinharda Eggera.

Jedynki mężczyzn

Klaudii Domaradzkiej do awansu zabrakło 17 setnych sekundy. Polka uplasowała się na 22. pozycji. Natalia Jamróz zajęła ostatnie, 42. miejsce. Najlepsza była Amerykanka Emily Sweeney przed Dianą Łoginową i Eliną Vitolą. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski mieli zapewniony awans bez Pucharu Narodów. W dwójkach triumfowali Ivan Nagler i Fabian Malleier.